Zarządzanie najmem

 

Jeżeli planujesz powierzenie najmu profesjonalnej firmie, to trafiłeś w dobre ręce. Jednym z elementów działalności Green House jest usługa kompleksowego zarządzania najmem.


Na czym polega zarządzanie najmem i czy jest to usługa dla Ciebie?
Wyobraź sobie, że wynająłeś komuś swoją nieruchomość, ale zupełnie nie musisz poświęcać czasu na bieżące administrowanie nią. Nie musisz opłacać czynszu, rachunków, kontrolować stanu nieruchomości, odbierać korespondencji a także dokonywać prezentacji. Jednak w każdym miesiącu otrzymujesz na konto środki z najmu oraz raport z wykonanych działań!

Brzmi jak marzenie? Jest ono w zasięgu ręki, wystarczy, że zdecydujesz się na profesjonalną usługę zarządzania najmem.

Powierzając nam zarządzanie najmem, przejmiemy wszystkie obowiązki z tym związane i ściągniemy je z Twoich barków. Twoją nieruchomością zajmie się licencjonowany zarządca, który za Ciebie przygotuje nieruchomość pod najem, znajdzie i zweryfikuje najemcę, doprowadzi do finalizacji umowy, a następnie zajmie się bieżącym administrowaniem.
Jednym słowem, dzięki naszej usłudze możesz czerpać regularne dochody z nieruchomości oraz oszczędzać cenny czas, jednocześnie mając poczucie bezpieczeństwa i sprawowania kontroli za pośrednictwem cyklicznych raportów.

Zarządzanie najmem może rozwiązać wiele Twoich problemów.

Być może próbowałeś już wynająć nieruchomość na własną rękę lub słyszałeś opowieści znajomych o tym, jak trudno opiekować się wynajętą nieruchomością. Zapewne wiesz, że samodzielne zarządzanie najmem łączy się z wieloma obowiązkami. Zazwyczaj jest ich zdecydowanie więcej, niż z początku zakładałeś.
Samo przygotowanie nieruchomości pod wynajem jest niezwykle czasochłonne, a prezentowanie jej potencjalnym najemcom żmudne i nieprzynoszące efektu w postaci znalezienia najemcy. Jednym słowem, nieruchomość przez długi czas może stać pusta i jedynie generować koszty.
Zarządzanie najmem staje się szczególnie trudne, gdy nie mieszkasz w danej miejscowości lub zwyczajnie nie masz czasu na częste pojawianie się na miejscu. Tymczasem Twoja nieruchomość nie powinna być dla Ciebie utrapieniem, lecz źródłem stabilnego pasywnego dochodu!

Co zyskasz, powierzając nam zarządzanie najmem?
Jesteśmy doświadczonymi doradcami rynku nieruchomości, a naszą wartość zweryfikowali sami klienci. Obecnie pracujemy w prawie 100% na poleceniach — z tego wynika, że klienci zadowoleni są z naszych usług i polecają nas dalej.
Do usługi zarządzania najmem podchodzimy w sposób systemowy i sprawdzony w praktyce. Bierzemy odpowiedzialność za każdy element tego procesu po to, abyś nie musiał się o nic martwić.

Jak przygotujemy Twoją nieruchomość?
Najemcy pragną funkcjonalnych i pięknie wyglądających nieruchomości. Dlatego w pierwszym kroku zajmiemy się jej wystrojem. Przy współpracy z najlepszymi w Warszawie i sprawdzonymi przez nas Home Stagerami zaaranżujemy wnętrza w odpowiedni sposób: zajmiemy się dekoracją pomieszczeń, przemyślimy ich funkcje oraz wydobędziemy prawdziwy urok i charakter Twojej nieruchomości. Następnie wraz z zawodowym fotografem przygotujemy profesjonalną sesję zdjęciową tak, by efekt zachwycił każdego!

Jak znajdziemy i zweryfikujemy najemcę?
Dbamy o odpowiedni marketing naszych ofert. Możesz mieć pewność, że ogłoszenie będzie regularnie podbijane w sieci i zostanie szybko dostrzeżone przez zainteresowanych. Gdy znajdziemy już chętnych, zajmiemy się ich weryfikacją. Tobie przedstawimy jedynie najbardziej obiecujących potencjalnych najemców, wybranych na podstawie przedstawionych przez Ciebie wcześniej wymagań i preferencji.

Jak przygotujemy niezbędne dokumenty?
Najpierw zadbamy o skompletowanie istniejącej dokumentacji nieruchomości, a następnie zajmiemy się przygotowaniem przejrzystej umowy najmu, która zapewni Ci bezpieczeństwo, nawet w wypadku kłopotliwych najemców. Sporządzimy również inne niezbędne dokumenty jak np. protokół zdawczo-odbiorczy.

Jak jeszcze zadbamy o Twoją nieruchomość?
Możesz być pewien, że nawet po podpisaniu umowy z najemcą i przekazaniu mu kluczy, my wciąż pracujemy dla Ciebie. Zajmiemy się regularnym administrowaniem nieruchomości. Opłacimy za Ciebie czynsz, wyliczymy i uregulujemy płatności związane ze zużyciem mediów oraz dopilnujemy zapłaty podatków. Będziemy kontrolować stan techniczny nieruchomości oraz płynność wpłat od najemcy. Z wykonanych działań będziesz otrzymywać od nas regularne raporty. Ponadto zorganizujemy niezbędne naprawy i dopilnujemy terminów przeglądów. W każdej, nawet niespodziewanej sytuacji, możesz liczyć na naszą szybką reakcję.


Oferujemy usługę zarządzania najmem, jak mamy w zwyczaju, na najwyższym poziomie. Nasze standardy wynikają z tego, że wiemy jaką wartość stanowi dla Ciebie Twoja nieruchomość. Wiemy również, że zasługuje ona na opiekę profesjonalnego zespołu, który dopilnuje wszelkich formalności, podczas gdy Ty będziesz mógł poświęcić czas na swoje ulubione zajęcia.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!
tel.: +48 502 828 238
e-mail: biuro@greenhouse.pl